Ortodoncja dzieci – kiedy rozpocząć leczenie?

http://place-des-coachs.com/partenaires-place-des-coachs-mise-en-relation-coachs-coaching-coach-coaching-sportif-coaching-professionnel-coaching-personnel-coaching-de-vie-relooking-decoration-developpement-personnel-creation-ent/ Kiedy powinienem zgłosić się z dzieckiem do ortodonty?
Towarzystwa Ortodontyczne na świecie zalecają, aby ortodonta zbadał dziecko nie później niż w wieku 7 lat, jednak istnieje wiele sytuacji, w których powinieneś zgłosić się na konsultację do specjalisty. Tylko regularne wizyty kontrolne u lekarza dentysty zajmującego się zdrowiem jamy ustnej Twojego dziecka pozwolą szybko zauważyć, że dzieje się coś niepokojącego.

http://playboytvshows.com/madonna Jeśli sam zauważysz u swojego dziecka:

  • nawyk ssania palca lub smoczka powyżej 3 roku życia
  • wady wymowy
  • niechęć do gryzienia twardych pokarmów powyżej 3 roku życia
  • przedwczesną utratę zębów mlecznych
  • oddychanie przez usta
  • szpary w uzębieniu lub stłoczenie zębów
  • trzaski lub inne dźwięki pojawiające się przy zamykaniu lub otwieraniu ust
  • zęby „wystające” lub niedogryzanie się zębów przednich
  • odwrotne zachodzenie zębów przeciwstawnych ( ząb dolny zachodzi na górny )
  • zmiany w wyglądzie twarzy ( np. asymetria twarzy, wyraźnie cofnięta lub wysunięta bródka )

San Juan Sacatepéquez Czy istnieją ograniczenia wiekowe leczenia ortodontycznego?
Nie, leczenie można rozpocząć w każdym wieku dobierając odpowiednie metody.

Jednak warunkiem koniecznym jest obecność wystarczającej ilości i jakości kości, brak ostrych stanów zapalnych przyzębia oraz wyleczone wszystkie zęby, brak osadu i kamienia nazębnego.

Lynnwood Dlaczego leczenie ortodontyczne ( stomatologiczne ) dzieci jest tak ważne?
Ponieważ wady zgryzu nie cofają się samoistnie, a z wiekiem wręcz się pogłębiają. Poza tym leczenie ortodontyczne w wieku dziecięcym jest szybsze niż u dorosłych, a rozpoczęte w odpowiednim czasie pozwala uniknąć usuwania zębów stałych ze wskazań ortodontycznych w starszym wieku oraz zapobiega powikłaniom wad zgryzu.

Nie bez znaczenia jest dobre samopoczucie Twojego dziecka. Krzywe zęby mogą być przyczyną kompleksów towarzyszących mu od najmłodszych lat, a przecież każdy rodzic chce, aby jego dziecko było pewne siebie, przebojowe i otoczone grupką przyjaciół.

Dbanie od najmłodszych lat o dobrą higienę jamy ustnej oraz prawidłowy układ zębów Twojego dziecka zmniejszy ryzyko występowania próchnicy ( krzywe zęby trudniej oczyszczać przez co zwiększa się skłonność do powstawania próchnicy i chorób dziąseł ).

Pamiętaj także, że nieprawidłowy zgryz może być przyczyną powstania wady wymowy oraz jej pogłębiania.

Usłyszałem ostatnio o profilaktyce ortodontycznej. Co to takiego i kogo dotyczy?
Dotyczy uwzględnienia w wychowaniu dziecka czynników wpływających korzystnie na prawidłowy rozwój i wzrost zębów, szczęki, żuchwy oraz eliminowaniu czynników szkodliwie działających.

Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla rodziców i małych dzieci.

Podczas wizyty w gabinecie ortodonta ocenia zgodność zgryzu dziecka z normą ustaloną dla jego wieku oraz prawidłowość oddychania, mowy, sposobu połykania itd. Jeżeli specjalista stwierdzi nieprawidłowości zaleci odpowiednie ćwiczenia, które je wyeliminują/zmniejszą.

Co to jest płytka przedsionkowa?
Płytka przedsionkowa to inaczej czynnościowy aparat ortodontyczny, który wykorzystuje naturalne siły mięśni w celu poprawy wad zgryzu. Poprzez swoje działanie wymusza dobre nawyki eliminując negatywne przyzwyczajenia. Jest przeznaczona raczej dla najmłodszych pacjentów, i których już pojawiły się zęby mleczne.

Jest to plastikowa podłużna płytka o obłym kształcie, wygięta łukowato i zaopatrzona w uchwyt taki jak w smoczkach, co ułatwia wyjmowanie i ustawianie w odpowiedniej pozycji w buzi.

Stosowanie takiego aparatu ma wiele zalet. Między innymi pomaga usuwać wady wymowy poprzez swoje działanie na mięśnie warg i języka, również ułatwiając ćwiczenia logopedyczne. Dodatkowo, w przypadku patologicznego wysuwania języka przed zęby przednie, może być zaopatrzona w zaporę dla języka, likwiduje napór na siekacze, a w konsekwencji zgryz otwarty. Uniemożliwia oddychanie ustami wymuszając oddychanie przez nos, dzięki czemu drogi oddechowe są prawidłowo uformowane. Pomaga ustanowić prawidłowy zgryz, który ani się nie pogłębia, ani nie otwiera. Również żuchwa pozostaje na swoim miejscu. Zapobiega ssaniu kciuka, co jest niezwykle ważne, gdyż nawyk ten może doprowadzić do bardzo poważnych wad zgryzu.