Wady zgryzu

Wady zgryzu

Wady zgryzu – leczenie, zapobieganie. Wskazówki dla rodziców.

Jako rodzic już od pierwszych dni życia Twojego dziecka, możesz wspierać prawidłowy rozwój zgryzu. Przeczytaj nasze wskazówki.

buy Lyrica 50 mg Jako rodzic, już od samego początku życia i rozwoju Twojego maluszka, masz szansę dbać o prawidłowy rozwój zgryzu. Przeczytaj nasze porady, dowiedz się jak zapobiegać wadą zgryzu.

 

buy Pregabalin usa Jakie są przyczyny powstawania wad zgryzu?

Największą grupę stanowią nabyte wady zgryzu. Powstają one w ciągu pierwszych lat życia dziecka. Niewłaściwy smoczek, oddychanie przez usta, ssanie kciuka oraz przedwczesna utrata zębów mlecznych ( spowodowana urazami lub próchnicą ).

http://radiovallekas.org/220719-dts78441-donde-conocer-gente-nambroca.html Jak mogę zapobiegać powstaniu wad zgryzu u mojego dziecka?
Już od pierwszych dni życia dziecka powinieneś zapobiegać powstawaniu wad zgryzu. Musisz zwrócić szczególną uwagę na:

  • stosowanie odpowiednich smoczków uspokajających
  • sposób i czas karmienia ( piersią czy butelką )
  • wczesne wprowadzenie karmienia łyżeczką
  • przyzwyczajenie dziecka do gryzienia i żucia twardych pokarmów.
  • ważne jest niedopuszczenie do powstania złych nawyków u dziecka oraz odzwyczajenie od nich, jeśli już powstały ( np. ssanie palca, warg, gryzienie ołówków itp. ). Jest to zadanie niezwykle trudne i wymagające dużej cierpliwości, jednak bardzo ważne. Będzie bowiem miało wpływ na dalszy rozwój kości szczęki i żuchwy oraz zębów Twojej pociechy.
  • próchnica zębów mlecznych odgrywa poważną rolę w powstawaniu wad zgryzu – dbaj o prawidłowe szczotkowanie zębów dziecka już od chwili pojawienia się pierwszego zęba mlecznego w jego jamie ustnej.