Wady zgryzu

Wady zgryzu

Wady zgryzu – leczenie, zapobieganie. Wskazówki dla rodziców.

Jako rodzic już od pierwszych dni życia Twojego dziecka, możesz wspierać prawidłowy rozwój zgryzu. Przeczytaj nasze wskazówki.

Hazro Jako rodzic, już od samego początku życia i rozwoju Twojego maluszka, masz szansę dbać o prawidłowy rozwój zgryzu. Przeczytaj nasze porady, dowiedz się jak zapobiegać wadą zgryzu.

 

Kari Jakie są przyczyny powstawania wad zgryzu?

Największą grupę stanowią nabyte wady zgryzu. Powstają one w ciągu pierwszych lat życia dziecka. Niewłaściwy smoczek, oddychanie przez usta, ssanie kciuka oraz przedwczesna utrata zębów mlecznych ( spowodowana urazami lub próchnicą ).

http://patayersdenver.com/oF_M9uMOjs0 Jak mogę zapobiegać powstaniu wad zgryzu u mojego dziecka?
Już od pierwszych dni życia dziecka powinieneś zapobiegać powstawaniu wad zgryzu. Musisz zwrócić szczególną uwagę na:

  • stosowanie odpowiednich smoczków uspokajających
  • sposób i czas karmienia ( piersią czy butelką )
  • wczesne wprowadzenie karmienia łyżeczką
  • przyzwyczajenie dziecka do gryzienia i żucia twardych pokarmów.
  • ważne jest niedopuszczenie do powstania złych nawyków u dziecka oraz odzwyczajenie od nich, jeśli już powstały ( np. ssanie palca, warg, gryzienie ołówków itp. ). Jest to zadanie niezwykle trudne i wymagające dużej cierpliwości, jednak bardzo ważne. Będzie bowiem miało wpływ na dalszy rozwój kości szczęki i żuchwy oraz zębów Twojej pociechy.
  • próchnica zębów mlecznych odgrywa poważną rolę w powstawaniu wad zgryzu – dbaj o prawidłowe szczotkowanie zębów dziecka już od chwili pojawienia się pierwszego zęba mlecznego w jego jamie ustnej.