Czym są mosty?

Czym są mosty stomatologiczne?

Mosty wykonywane są zazwyczaj z porcelany na podbudowie z metalu szlachetnego lub nieszlachetnego. Istnieją również mosty pełnoceramiczne charakteryzujące się bardzo dobrą estetyką.

team_1_1

Chociaż mogłoby się wydawać że mosty są dość drogie, jeśli uwzględni się ich wieloletnią trwałość oraz poprawę wyglądu i zgryzu okazuje się, że są one bardzo korzystnym cenowo rozwiązaniem.

Mosty stomatologiczne

Dlaczego powinnam/powinienem uzupełnić braki w uzębieniu?

Pierwszy powód to Państwa wygląd. Drugi powód to możliwe przeciążenie pozostałych zębów. Luka zębowa może również negatywnie oddziaływać na Państwa zgryz. Np. zęby znajdujące się przy luce zębowej będą pochylały się do środka tej luki i zmieni się sposób w jaki dolne i górne zęby stykają się ze sobą. Może to spowodować zaleganie resztek jedzenia w luce zębowej, czego skutkiem jest próchnica i choroby dziąseł.

Jak można zamknąć luki w uzębieniu?

To zależy od ilości i umiejscowienia brakujących zębów w jamie ustnej. Ważny jest również stan w jakim znajdują się pozostałe zęby. Są trzy główne sposoby zamknięcia luk zębowych, pierwszym z nich jest wyciągana częściowa proteza, drugim stały most a trzecim implanty (patrz dalej). Most jest zazwyczaj używany w przypadku gdy braki zębowe są niewielkie lub gdy brakujące zęby znajdują się tylko po jednej stronie jamy ustnej.

Czy zawsze można zamknąć lukę zębową mostkiem?

Tak, jeśli zęby sąsiadujące są wystarczająco mocne a odległość między zębami filarowymi nie jest zbyt duża. Państwa dentysta pomoże zdecydować jaki jest najlepszy sposób uzupełnienia luki zębowej w Państwa przypadku.

Z czego wykonuje się mosty?

Mosty wykonywane są zazwyczaj z porcelany na podbudowie z metalu szlachetnego lub nieszlachetnego. Istnieją również mosty pełnoceramiczne charakteryzujące się bardzo dobrą estetyką.

Czy mosty są drogie?

Chociaż mogłoby się wydawać że mosty są dość drogie, jeśli uwzględni się ich wieloletnią trwałość oraz poprawę wyglądu i zgryzu okazuje się, że są one bardzo korzystnym cenowo rozwiązaniem. Most jest wynikiem współpracy stomatologa i technika dentystycznego i przypomina robioną na zamówienie biżuterię. Ważny wpływ na cenę mostu mają również materiały, z których jest on wykonany.

Jak należy dbać o most?

Most należy codziennie czyścić aby zapobiegać nieświeżemu oddechowi i chorobom dziąseł. Państwa dentysta pokaże jak należy używać specjalnych nici dentystycznych, aby oczyścić przestrzenie między-zębowe, gdzie nie dociera zwykła szczoteczka.

Czy są inne sposoby zamknięcia luki zębowej?

Tak, można na przykład zastosować protezy częściowe z niewidocznym mocowaniem lub implanty. Państwa dentysta z przyjemnością odpowie na pytanie dotyczące tych rozwiązań.

Czy istnieje wiele rodzajów mostów?

Tak, są różne typy mostów różniące się rodzajem zamocowania. Państwa dentysta dobierze najlepszy dla Państwa most po przeanalizowaniu Państwa indywidualnej sytuacji.

Jak możemy pomóc?

Ortodoncja

Wady zgryzu jako nieliczni leczymy już od 4 nawet do 65 roku życia.

Sprawdź
Diagnostyka – Centrum RTG

Nasi Pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszego aparatu rentgenowskiego.

Sprawdź
Stomatologia dziecięca

Wyjątkowo dbamy o małe uśmiechy i dobre samopoczucie ich właścicieli.

Sprawdź
Implanty

Twoje nowe zęby i leczenie  planujemy trójwymiarowo, abyś zobaczył efekt końcowy już na samym początku.

Sprawdź
Protetyka

Korony, mosty, licówki i protezy. Każdy elemet wykonany jest z najwyższą starannością.

Sprawdź
Stomatologia zachowawcza | Endodoncja

Nowoczesne jednowizytowe leczenie z najwyższej jakości wypełnienieniami.

Sprawdź

Umów się na wizytę

EnglishPoland