Ortodoncja

Nowoczesna ortodoncja

Celem leczenia ortodontycznego jest piękny uśmiech, zarówno małych i dużych, który sprawi, że będziesz bardziej pewny siebie w każdym momencie Twojego życia!

team_1_1Ortodoncja to gałąź stomatologii wykraczająca poza naukę o właściwym ustawieniu zębów w jamie ustnej. Ortodoncja zajmuje się przywróceniem harmonii uśmiechu poprzez prawidłowe ustawienie zębów w łukach zębowych oraz odpowiednim ukształtowaniem kości szczęki i żuchwy.

W Care Dental Clinic stosujemy bezpieczne, najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki którym leczenie jest szybsze, mniej bolesne, a nawet może przynieść natychmiastowy efekt kosmetyczny związany z rozjaśnieniem uśmiechu (przy zastosowaniu w aparacie stałym zamków kryształowych – sprawią one, że Twój uśmiech będzie błyszczał jak brylanty)

Obecnie dostępna jest szeroka gama aparatów ruchomych i stałych. Nasi ortodonci po dokładnej diagnostyce Twojego problemu dobiorą najwłaściwszy dla Ciebie. Tak, abyś mógł cieszyć się z nowego uśmiechu.

Za sprawą leczenia ortodontycznego twarz dłużej wygląda młodo, poprawia się dykcja, a zęby są zdrowsze. Uzyskane prawidłowe ustawienie zębów w łuku oraz odpowiednie kontakty zębów przeciwstawnych zmniejszają powstawanie próchnicy i skłonność do odkładania się kamienia nazębnego oraz paradontozy, jak również powodują poprawę jakości żucia oraz pracy układu pokarmowego. O uciążliwych bólach głowy spowodowanych dysfunkcją stawów skroniowo – żuchwowych po leczeniu ortodontycznym także będziesz mógł zapomnieć!

W ramach leczenia ortodontycznego polecamy:

 Ortodoncja dzieci i dorosłych
 Leczenie przewlekłych stanów bólowych głowy
Najnowsze techniki i materiały
 Chirodoncja
Indywidualny plan leczenia i opieki

Co robi ortodonta podczas wizyty?

  • konsultacje ortodontyczne
  • profilaktyka ortodontyczna
  • monitorowanie rozwoju zgryzu dzieci i młodzieży
  • wczesne leczenie prostymi aparatami już od 4-go roku życia
  • leczenie aparatami ruchomymi ( wyjmowanymi ) jednoszczękowymi oraz dwuszczękowymi
  • leczenie aparatami stałymi ( metalowe, estetyczne, samoligaturujące ); również w połączeniu z mini-implantami ortodontycznymi i aparatami zewnątrzustnymi
  • skojarzone leczenie ortodontyczno – chirurgiczneleczenie dorosłych ( też ortodoncja przedprotetyczna )
  • wykonywanie niezbędnych do diagnostyki zdjęć radiologicznych

Dodatkowe informacje na temat ortodoncji znajdziesz na naszym blogu, wybierz spośród artykułów:

Dowiedz się więcej na temat aparatów, które stosujemy oglądając krótkie filmy:

Aparaty tymczasowe

Twin Block

Płytka Schwarca

Aparaty stałe - Carriere Mottion

Umów się na wizytę

EnglishPoland