Stomatologia zachowawcza | Endodoncja

Twój komfort jest naszym priorytetem

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów co do estetyki wypełnień stosujemy tylko najlepsze i najnowsze materiały kompozytowe oraz systemy łączące.

team_1_1

Zgodnie z najnowszymi standardami leczenia zachowawczego nasi pacjenci zawsze mogą być pewni, że dołożymy wszelkich starań, aby nawet w przypadku głębokich ubytków zachować zęba żywego i nie leczyć go kanałowo.

Leczenie zachowawcze

Najnowsze estetyczne materiały
Kompozyty świecące w ultrafiolecie, tak jak zęby naturalne
Natychmiastowy efekt
Biologiczne leczenie odwracalnych zapaleń miazgi zęba

Estetyczne wypełnienia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów co do estetyki wypełnień stosujemy tylko najlepsze i najnowsze materiały kompozytowe oraz systemy łączące. Pracujemy głównie przy pomocy materiałów trzech firm: 3M-ESPE (USA-Niemcy), GC (Japonia) oraz Kuraray (Japonia). Wykonując u nas wypełnienie w zębach przednich lub bocznych ma się pewność, że spełni ono wszystkie wymagania co do funkcji i estetyki. Zwracamy uwagę na takie ?drobiazgi? jak świecenie wypełnień w świetle ultrafioletowym. Kiedy nasi pacjenci zechcą bawić się w klubach lub dyskotekach, gdzie standardem jest oświetlenie ultrafioletowe, mogą być spokojni o swoje wypełnienia – nikt ich nie zauważy, gdyż wykonujemy je z materiałów idealnie naśladujących naturalną tkankę zęba (naturalne zęby w takim oświetleniu świecą na żółto-zielono, a zwykłe wypełnienia są wtedy czarne).

Szybkość wykonania

Niewątpliwą zaletą bezpośrednich metod rekonstrukcji zębów jest krótki czas niezbędny do ich wykonania. W razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych naszych Pacjentów np. złamanie lub ukruszenie zęba przed ważnym życiowo wydarzeniem, jesteśmy w stanie udzielić natychmiastowej pomocy i to bez umówionego wcześniej terminu. Wypełnienie takie będzie doskonale funkcjonować w ograniczonym czasie, ale w zupełności wystarczającym na spokojne zaplanowanie i przeprowadzenie docelowej rekonstrukcji.

Leczenie remineralizacyjne zębów

Zgodnie z najnowszymi standardami leczenia zachowawczego nasi pacjenci zawsze mogą być pewni, że dołożymy wszelkich starań, aby nawet w przypadku głębokich ubytków zachować zęba żywego i nie leczyć go kanałowo. Tzw. leczenie biologiczne odwracalnych zapaleń miazgi (czyli nerwu w zębie) wykonujemy przy pomocy specjalnie w tym celu stworzonych leczniczych materiałów wypełniających. Po założeniu takiego wypełnienia wydziela ono bardzo wysokie stężenie jonów fluoru, wapnia i wodorotlenowych, dzięki czemu następuje remineralizacja i gojenie się tkanek zęba. Dopiero w przypadku niepowodzenia takiego sposobu leczenia, ząb jest kwalifikowany do leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe (endodoncja)

Najnowsze techniki i materiały
Leczenie jednowizytowe
Powtórne leczenia endodntyczne
Usuwanie złamanych narzędzi i ciał obcych z kanałów korzeniowych
Udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych za pomocą ultradźwięków
Zamykanie perforacji
Mikrochirurgia endodontyczna

Znaczenie leczenia kanałowego

Jest to niezwykle ważna i trudna dziedzina stomatologii, gdyż bez dobrego leczenia kanałowego (endodontycznego) nie można wykonać jakiejkolwiek pracy protetycznej na martwym zębie. Niedokładne lub błędne leczenie kanałowe prawie zawsze kończy się rozwojem przewlekłego stanu zapalnego kości w okolicy okołowierzchołkowej korzenia zęba. To z kolei jest bezpośrednią przyczyną powstania torbieli (cysty), a w przypadku nadkażenia takiej zmiany powstaje ropień lub przetoka ropna. Nie leczone przewlekłe zmiany zapalne kości stanowią niebezpieczne dla zdrowia pacjenta źródło chorób odogniskowych np. reumatoidalnego zapalenia stawów, kłębuszkowego zapalenia nerek, zapalenia wsierdzia i zastawek serca lub zapalenia nerwu wzrokowego.

Urządzenia i materiały do leczenia kanałowego

W tej wymagającej i skomplikowanej dziedzinie stomatologii nie ma miejsca na kompromisy. Aby zapewnić naszym Pacjentom najwyższy poziom leczenia endodontycznego wykorzystujemy najnowsze zdobycze techniki. Do leczenia powikłanych przypadków stosujemy lupy zabiegowe z autonomicznym oświetleniem diodowym. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości optyki mamy możliwość wprowadzenia zupełnie nowej jakości leczenia endodontycznego. Poza sprzętem optycznym posługujemy się także instrumentami elektronicznymi m. in. do pomiaru długości kanałów korzeniowych. Do opracowywania kanałów korzeniowych stosujemy instrumenty rotacyjne sterowane komputerowo. Kanały korzeniowe wypełniamy metodą kondensacji pionowej ciekłej gutaperki na gorąco z uszczelniaczem żywicznym. A wszystko to wykonujemy najczęściej na jednej, maksymalnie dwóch wizytach.

Mikrochirurgia endodontyczna

Gdy zawiodą klasyczne techniki leczenia endodontycznego dysponujemy jeszcze całym zestawem zabiegów mikrochirurgicznych, dzięki którym bardzo często udaje się uratować źle rokujące zęby. Nasi specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz wyposażenie do przeprowadzania takich zabiegów m.in. do wstecznej preparacji kanałów korzeniowych za pomocą ultradźwięków (system Mectron), a jako biozgodnego materiału używamy specjalnego preparatu o nazwie MTA (Dentsply USA).

Umów się na wizytę

EnglishPoland