12 faktów o implantach stomatologicznych

Co to są implanty?

Implant jest tytanową śrubą, która jest wszczepiana w kość szczęki lub żuchwy. W praktyce pod pojęciem implantu rozumie się często tytanową śrubę wraz z sztuczną koroną zęba.

team_1_1

Leczenie implantologiczne jest typem leczenia o ugruntowanej pozycji w stomatologii. 90% wszczepianych implantów charakteryzuje się ponad 15-letnią trwałością.

Co to są implanty?

Implant jest tytanową śrubą, która jest wszczepiana w kość szczęki lub żuchwy. W praktyce pod pojęciem implantu rozumie się często tytanową śrubę wraz z sztuczną koroną zęba.

Czy leczenie implantologiczne jest bezpieczne?

Leczenie implantologiczne jest typem leczenia o ugruntowanej pozycji w stomatologii. 90% wszczepianych implantów charakteryzuje się ponad 15-letnią trwałością.

Posiadam jeszcze niektóre swoje zęby, czy kwalifikuję się do leczenia implantologicznego?

Tak, implantem można zastąpić dowolną ilość zębów, od pojedynczego zęba aż do całego łuku zębowego.

Czy zawsze można zastąpić implantami braki zębowe?

To zależy od kondycji w jakiej znajduje się kość szczęki i/lub żuchwy. Państwa stomatolog przeprowadzi badania diagnostyczne, aby ustalić jaka ilość kości pozostała. Jeśli ilość kości będzie zbyt mała, lub kość nie będzie zdrowa, przed implantacją trzeba będzie przeprowadzić zabieg augmentacji czyli dosztukowania kości.

Czy implanty bolą?

Implantacja to niewielki zabieg przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu nie będą Państwo odczuwali bólu, ale po implantacji może pojawić się uczucie dyskomfortu przemijające po ok. 7 dniach. Spowodowane jest one założonymi szwami i procesem gojenia.

Czy bezpośrednio po implantacji zostaną założone nowe zęby?

Nie. Najpierw implant musi zintegrować się z kością. Ten proces trwa ok. 3-4 miesięcy w szczęce dolnej i ok. 6 miesięcy w szczęce górnej. Jeśli implantami są uzupełniane jeden, dwa lub trzy zęby na okres gojenia otrzymają Państwo prowizorium. Jeśli używają Państwo protez całkowitych, będą mogli Państwo używać ich podczas okresu gojenia, gdy protezy zostaną dopasowane po zabiegu implantacji.

Jakie implanty Państwo stosujecie i jak długo trwa cały ten proces?

Stosujemy implanty Nobel Biocare oraz 3i. W marcu 2006 otrzymaliśmy autoryzację największego i najbardziej znanego na świecie producenta implantów szwedzkiej firmy Nobel Biocare. Firma ta jako pierwsza na świecie 40 lat temu wszczepiła pierwsze implanty. Stawia na ciągły rozwój technologii i bez przerwy unowocześnia swoje produkty. Implanty Nobel objęte są 10-letnią gwarancją, która jest honorowana na całym świecie przez wszystkie autoryzowane gabinety stomatologiczne. System 3i wprowadziliśmy w kwietniu 2007. Implanty tej firmy objęte są 5-letnia rozszerzoną gwarancją, obejmującą nie tylko wady materiałowe implantu lub uszkodzenia mechaniczne, ale także odrzucenie implantu przez organizm Pacjenta. Gwarancja ta także jest honorowana we wszystkich autoryzowanych gabinetach stomatologicznych.

Ile czasu potrzeba na implanty?

Zabieg implantacji trwa ok. godzinę. Po zabiegu przez ok. tydzień należy przychodzić do CARE DENTAL CLINIC na wizyty kontrolne. Następnie musimy odczekać ok. 3-6 miesięcy aż implanty się zagoją. Na ten czas pacjent otrzymuje protezę tymczasową lub używa swojej protezy dotychczasowej. Po ok. 3-6 miesiącach można zacząć drugi etap leczenia. Podczas tego etapu zakładane są korony i praca jest całkowicie zakończona.

Czy implanty trudniej utrzymać w czystości niż zęby naturalne?

Czyszczenie koron na implantach nie jest trudniejsze niż czyszczenie naturalnych zębów. Zostaną Państwo poinstruowani o sposobach czyszczenia implantów wszczepionych w trudno dostępnych miejscach.

Jeśli cierpiałem/am na choroby dziąseł w przypadku własnych zębów, czy te choroby pojawią się również gdy będę miał(a) implanty?

Tak, jeśli nie będą Państwo odpowiednio dbali o implanty. Jeśli implanty będą utrzymywane w czystości i jeśli nie będą Państwo palić, nie powinny wystąpić żadne problemy.

Czy mogę wyjąć zęby umocowane na implantach?

Większość koron na implantach może być zamocowana i usunięta tylko przez stomatologa. Jeśli będą Państwo posiadali protezy na implantach, wtedy będą Państwo mogli sami je wyjmować w celu wyczyszczenia.

Czy w miejsce każdego brakującego zęba musi być wstawiony jeden implant?

Nie, zazwyczaj 5 lub 6 implantów pozwala odbudować cały łuk zębowy ponieważ na jednym implancie można umocować zazwyczaj dwa zęby. W przypadku gdy brakuje kilku zębów wystarcza wszczepienie dwóch lub trzech implantów.

Co się stanie jeśli implant nie zintegruje się z kością?

Taka sytuacja ma miejsce bardzo rzadko. Implant staje się luźny podczas lub po zakończeniu procesu gojenia, jest usuwany i proces gojenia rozpoczyna się na nowo. Po zakończeniu gojenia można wszczepić następny implant lub zrobić mostek wykorzystując implanty, które się przyjęły.

Jak możemy pomóc?

Ortodoncja

Wady zgryzu jako nieliczni leczymy już od 4 nawet do 65 roku życia.

Sprawdź
Diagnostyka – Centrum RTG

Nasi Pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszego aparatu rentgenowskiego.

Sprawdź
Stomatologia dziecięca

Wyjątkowo dbamy o małe uśmiechy i dobre samopoczucie ich właścicieli.

Sprawdź
Implanty

Twoje nowe zęby i leczenie  planujemy trójwymiarowo, abyś zobaczył efekt końcowy już na samym początku.

Sprawdź
Protetyka

Korony, mosty, licówki i protezy. Każdy elemet wykonany jest z najwyższą starannością.

Sprawdź
Stomatologia zachowawcza | Endodoncja

Nowoczesne jednowizytowe leczenie z najwyższej jakości wypełnienieniami.

Sprawdź

Umów się na wizytę

EnglishPoland